Generic filters
Exact matches only
Menüü
Menüü
Tagasi

Baltoil AS omandas Fortumi puhaste taaskasutatavate õlide ringluse ja toodete müügi Soomes

Energiakontserni Fortum tegevusalade hulka kuulub taaskasutusõlide kogumisteenus nii Soomes kui Rootsis. Baltoil AS-i Soomes tegutsev tütarettevõte NextOil Oy omandas Fortumile kuuluva taaskasutatavate õlide ringluse ja toodete müügi 2020. aasta detsembris.

NextOil Oy jätkab õlide kogumist ja ringlussevõttu Jämsänkoskis. Sealses tehases on õlijäätmeid töödeldud ja uute õlitoodete valmistamiseks ringlusse võetud juba üle 40 aasta. NextOil Oy emaettevõttel Baltoil AS-il on õlide, bioõlide ja keemiatööstuse vallas laialdased kogemused, mida kasutatakse lähiaastatel Jämsänkoski tehase edasiarendamisel.

Tehingujärgselt on Baltoil kontserni võimekus Eestis ja Soomes taaskasutamiseks ümber töödelda ligi 10 miljonit liitrit kasutatud läbipaistvaid õlisid ja kasutatud bioõlisid aastas. Ümbertöödeldud õlide peamised kasutusvaldkonnad on sae- ja metsatööstus, merendus jne. Keskkonnasõbralikke bioõlisid kasutavad saeketiõlidena nii eratarbijad kui ettevõtted.

Baltoil AS-i asutaja ja juhatuse liikme Pekka Mononeni sõnul on Baltoil kontserni strateegia arendada ja kasvatada ringlusmajandusel põhinevaid tegevusi, pidades silmas materjalide säästlikku ja keskkonnasõbralikku taaskasutamist. “Peame oluliseks klientide teadlikkuse kasvatamist selle kohta, millist väärtust võib neile luua kasutatud õlide keskkonnasõbralik utiliseerimine ning sellel toorainel baseeruvate toodete kasutamine. Meie teenused ja tooted aitavad klientidel täita säästva arengu eesmärke ning vähendada nende igapäevastest tegevustest tingitud CO2 jalajälge”.

Fortum Waste Solutions Oy juhatuse liige Kalle Saarimaa kommenteerib, et Jämsänkoski tootmisüksusel on ajalooliselt väljakujunenud oluline roll Soome ringlusmajanduses ja jäätmete ümbertöötlemise süsteemis. „Meil on hea meel, et leidsime kauaaegse kogemusega ja valdkonda tundva partneri, kes jätkab Jämsänkoski üksuse arendamist ning ka Fortumi klientide teenindamist antud jäätmevaldkonnas,” sõnas Saarimaa.

Tehingu maksumust osapooled ei avalda. Tehingut aitas finantseerida Swedbank.

Cookie Consent with Real Cookie Banner