Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Menüü
Menüü
Tagasi

Valminud on uued X-1R brošüürid

KULUMISVASTASED MÄÄRDED

X-1R on sünteetiline metalli hooldusaine, mis vähendab oluliselt metalli pindade kontaktist ja liikumisest tingitud hõõrdumist. Seetõttu sobib X-1R mitmesuguste määrimisviiside jaoks tööstuses, merenduses, eritehnikas, autonduses, motospordis, kodupidamises jne.

Sun Coast Chemicals arendas X-1R algselt NASA tarbeks aastal 1994, kui Kennedy kosmose keskuses vajati määret üle 5000 tonni kaaluva kosmoseraketi ja seda liigutava 2700 tonni kaaluva aluse roomikutele. Tulemuseks oli määre, mis andis suurepärased määrdeomadused, oli biolagunev ja pikema vahetusvälbaga kui varasemad määrded. Aastal 1996 Sun Coast Chemicals leidis, et taolistele kõrgtehnoloogilistele määretele oleks turgu erasektoris.

X-1R toimib teisiti kui tavalised hüdrodünaamikale põhinevad määrdeained. X-1R muudab rauasulamite molekulkaalu metallide pinnal, mis teeb pinna tasasemaks, tihedamaks ja kõvemaks. Mida suurem on metallpindade temperatuur ja rõhk seda paremini X-1R kinnitub. Madala molekulmassiga ühendid tungivad hõõrdumisest soojeneva metallpinna nt. mootori silindri seina pooridesse. Pinna muutumine vähendab hõõrdumist, mehaanilist kulumist ja vibratsiooni. Teisiti toimivad nt. PTFE-baasil (ehk Teflon-baasil) ained, mis vaid katavad metallpinna. X-1R ei sisaldada mootoreid, käigukaste, ülekandeid, hüdraulika seadmeid jne. kahjustavaid komponente. Patenteeritud, bioloogiliselt lagunev X-1R on API-klassi õli, mida võib lisada kõikidele määrdeõli tüüpidele ja turvaliselt kasutada ka uutes masinates ja sõidukites.

X-1R on ainus määrdeainete tehnoloogia, millele on antud NASA „kosmosetehnoloogia sertifikaat“.
X-1R on ainus määrdeainete tootja, mis kuulub kosmosetehnoloogia Hall Of Fame´i.